احراز هویت حضوری سجام | سجام آفلاین

احراز هویت حضوری سجام در دفاتر پیشخوان دولت

فهرست محتوا احراز هویت حضوری سجام در دفاتر پیشخوان دولت

احراز هویت حضوری یا آفلاین و احراز هویت غیر حضوری دو روش برای ثبت نام در سامانه‌ی سجام است. سامانه‌ی سجام یکی از بهترین سامانه‌ها برای افرادی است که مایل به سرمایه‌گذاری و فعالیت در بورس هستند. در این مقاله قصد داریم هر دو نوع روش احراز هویت سجام را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بر اساس تصمیم گیری سازمان بورس همه سرمایه‌گذاران چه افرادی که قبلاً (قبل از راه‌اندازی سامانه سجام) کد بورسی دریافت کرده‌اند و چه افرادی که به تازگی وارد بازار بورس و سرمایه شده‌اند و متقاضی دریافت کد بورسی هستند، باید به سامانه سجام مراجعه کنند و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت یا ویرایش کنند.

ثبت نام در سامانه سجام دو مرحله‌ای است: ابتدا باید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید تا از طریق مراجع مربوطه صلاحیت شما بررسی شود و در پایان ثبت نام یک کد رهگیری ۱۰ رقمی برای فرد متقاضی ارسال خواهد شد.

سپس با مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها یا دفاتر پیشخوان دولت (سجام آفلاین) و یا به صورت غیرحضوری (سجام آنلاین) نسبت به احراز هویت سجام اقدام نمایید. بعد از انجام مراحل بالا، پروسه‌ی ثبت نام سجام کامل می‌شود و کد بورسی طی مدت زمان مشخصی برای فرد ارسال می‌شود.

نحوه‌ی انجام احراز هویت حضوری یا آفلاین:

برای انجام احراز هویت حضوری بعد از دریافت کد ده رقمی با در دست داشتن کد پیگیری، شناسنامه و کارت ملی به یکی از دفاتر پیش‌خوان نزدیک محل زندگی خود بروید و احراز هویت حضوری خود را انجام دهید. در این روش دفاتر پیشخوان با استفاده از سامانه‌ی هوشمند ما در کمترین زمان ممکن ثبت نام شما را انجام می‌دهند.

 مزایای استفاده از احراز هویت حضوری سجام

 

    • استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت
    • دقت بالا
    • بدون نیاز به دانش اینترنت و کامپیوتر
    • بدون نیاز به گوشی هوشمند و کامپیوتر

معایب استفاده از احراز هویت حضوری سجام

 

  • معطلی برای احراز هویت حضوری سجام
  • خروج از خانه و رفتن به دفاتر پیشخوان

دفاتر پیشخوان چگونه احراز هویت سجام آفلاین شما را انجام می‌دهند؟

در اینجا قصد داریم تا تمام مراحل سجام آفلاین را که دفاتر پیشخوان با استفاده از سامانه‌ی ما انجام می‌دهند، به صورت تصویری به شما نشان دهیم.

لازم به ذکر است که این روش را صرفاً دفاتر پیشخوان می‌توانند انجام دهند و دسترسی به آن توسط افراد عادی امکان‌پذیر نیست.

احراز هویت سجام غیر حضوری را می توانید از سامانه همراه هوشمند انجام دهید.

مراحل کامل روش احراز هویت آفلاین سجام:

 

مرحله‌ی اول: تصویر زیر نمای کلی پنل سامانه‌ی ما است که دفاتر پیشخوان با استفاده از آن در کمترین زمان ممکن احراز هویت آفلاین شما را انجام می‌دهند. در قدم اول اطلاعات شخصی شما که شامل کد ملی و کد ۱۰ رقمی

احراز هویت سجام حضوری

 

مرحله‌ی دوم: یک کد به شماره تلفن همراه شما (شماره‌ای که با کد ملی شما ثبت شده است) ارسال می‌گردد.

احراز هویت سجام حضوری 1

 

مرحله‌ی سوم: در این مرحله کارمند دفتر پیشخوان اطلاعات هویتی شما را می‌خواند و از روی کارت ملی و شناسنامه‌ی شما، صحت تمام اطلاعات را بررسی می‌کند.

احراز هویت سجام حضوری 2

 

مرحله‌ی چهارم: در این مرحله از شما تقاضا می‌شود که به دوربینی نگاه کنید و عکس شما جهت احراز هویت سجام، ثبت می‌شود.

احراز هویت سجام حضوری 3

 

مرحله‌ی پنجم: در این مرحله‌ی فرم اطلاعاتی شما آماده شده و پرینت گرفته می‌شود. از شما درخواست می‌شود که فرم را امضا کنید.

احراز هویت سجام حضوری 4

 

سپس مطابق تصویر زیر امضای شما در سامانه بارگذاری می‌شود. در واقع تا این مرحله اطلاعات هویتی و امضای شما وارد سامانه شده و به مراحل پایانی احراز هویت حضوری سجام می‌رسیم.

احراز هویت سجام حضوری 5

 

در نهایت بعد از بارگذاری تصویر امضای و اثرانگشت شما و امضای دفتر پیشخوانی که به آن مراجعه کرده‌اید، کار شما تمام شده و احراز هویت آفلاین شما به خوبی و سادگی به پایان می‌رسد.

سخن پایانی

هر دو روش گفته شده در این مقاله معایب و مزایای خاص خود را دارند. روش احراز هویت آنلاین سجام نیازمند گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ و اینترنت است و شما بدون نیاز به خروج از منزل می‌توانید احراز هویت غیر حضوری خود را انجام دهید. با احراز هویت آفلاین سجام شما می‌توانید بدون نیاز به گوشی هوشمند و اینترنت و در سریع‌ترین زمان ممکن به یک دفتر پیشخوان مراجعه کرده و احراز هویت خود را انجام دهید.

با توجه به شرایط موجود یکی از این دو روش را انتخاب کرده و اطلاعات هویتی خود را در سامانه‌ی سجام ثبت کنید و به راحتی در بازار بورس و سرمایه‌ی ایران فعالیت کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =