تاییدیه تحصیلی

تاییدیه تحصیلی

تاییدیه تحصیلی چیست؟ همه داوطلبایی که قصد ورود به مقطع جدیدی رو دارن باید یک تاییدیه از مدرک تحصیلی قبلی خودشون رو به اون دانشگاه مد نظر ، برای تشکیل پرونده مقطع آموزشی جدید موقع ثبت نام ارائه بدن . برگه تاییدیه تحصیلی باید توسط خود فرد به صورت اینترنتی و یا حضوری از طرف پیبش خوان دولت استعلام گرفته بشه
فهرست محتوا تاییدیه تحصیلی

تاییدیه تحصیلی

تاییدیه تحصیلی چیست؟

تاییدیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی انجام میگیرد. اشخاص این تاییده را در محل کار و یا برای ادامه تحصیلی به مراکز دانشگاهی خود تحویل می دهند.
در گذشته بسیار از شهروندان به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و برای تهیه تاییدیه مدرک تحصیلی مقطع خود هزینه ای بابت آن پرداخت نموده و برگه را تحویل می گرفتند.

امروزه با الکترونیکی شدن بیشتر امور خدمات و همچنین با وجود کرونا، اخذ تاییدیه مدرک تحصیلی دیگر نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر نیست.
با سامانه همراه هوشمند میتوانید در مقاطع دانشگاهی خود با وارد نمودن ادرس مرکز مقصد اموزش خود تاییدیه تحصیلی را ارسال نماید.
مدارکی که برای تاییدیه تحصیلی مورد نیاز است کپی شناسنامه کپی اخرین مدرک تحصیلی تلفن همراهی که به اسم شخص باشه و فرمی که حاوی اطلاعات مرکز اموزش مقصد رشته و… می باشد.

در انتها شما یک رسید دریافت میکنید که برای پیگیری درخواست خود میبایست تا پایان ارسال تاییدیه این برگه را نزد خود نگه دارید.

به بیانی دیگر، همه داوطلبانی که قصد ورود به مقطع جدیدی رو دارن باید یک تاییدیه از مدرک تحصیلی قبلی خودشون رو به اون دانشگاه مد نظر ، برای تشکیل پرونده مقطع آموزشی جدید موقع ثبت نام ارائه بدهند.

برگه تاییدیه مدرک تحصیلی باید توسط خود فرد به صورت اینترنتی و یا حضوری از طرف پیشخوان دولت استعلام گرفته بشه که در آخر به صورت نامه محرمانه به دانشگاه محل قبولی فرد متقاضی فرستاده میشه .

مثلا همه داوطلبای کنکور سراسری بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور و قبولی در یک رشته محل برای تکمیل فرایند ثبت نام خودشون باید به صورت حضوری و یا اینترنتی اقدام به دریافت این برگه کنند و روز ثبت نام گواهی اون رو به همراه داشته باشند.

البته داوطلبان فقط گواهی این استعلام رو به دانشگاه مد نظر تحویل میدن و خود تاییدیه تحصیلی به طور خودکار از طرف اداره پست به دانشگاه ارسال میشه .

مدارک لازم برای دریافت تاییدیه تحصیلی

داوطلبان برای گرفتن اینترنتی رسید تاییدیه تحصیلی از دفتر پیش خوان دولت و یا دریافت حضوری اون به یک سری مدارک نیاز دارن که برای انجام این فرایند به صورت حضوری باید کپی این مدارک رو به همراه داشته باشن و برای دریافت این رسید به صورت اینترنتی باید عکس این مدارک رو در صفحه مورد نظر بارگزاری کنند . این مدارک شامل موارد زیر میشه :
⦁ مدارک لازم جهت دریافت تاییدیه تحصیلی
⦁ کارت ملی
⦁ مدرک دیپلم
⦁ مدرک پیش دانشگاهی ( البته در صورتی که مدرک دیپلمتون نظام جدید نباشه )

احیانا اگه به هر دلیلی از رشته محل قبولی خودتون راضی نبودین می تونین بعد از بررسی کارنامه سبز کنکور ، درخواست اعتراض به نتایج کنکور سراسری رو ثبت کنند .

نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت اینترنتی

امکان دریافت به صورت اینترنتی هم وجود داره و داوطلبان می تونن با توجه به شرایط پیش اومده و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دیگه مراجعه حضوری به دفتر پیشخوان دولت نداشته باشن و همین مراحل رو به صورت اینترنتی انجام بدن تا رسید تاییدیه تحصیلی رو در آخر دریافت کنند.

همون طور که گفته شد امکان دریافت تاییدیه به صورت اینترنتی هم وجود داره و داوطلبان می تونن با توجه به شرایط پیش اومده و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دیگه مراجعه حضوری به دفتر پیش خوان دولت نداشته باشن و همین مراحل رو به صورت اینترنتی انجام بدن تا رسید تاییدیه رو در آخر دریافت کنند.

نحوه دریافت تاییدیه آموزش و پرورش به صورت اینترنتی به طور خلاصه

⦁ ورود به سایت تاییدیه

⦁ پر کردن فرم ارائه شده و بارگزاری مدارک

⦁ انتخاب گزینه ثبت درخواست و پرداخت کارمزد

⦁ دریافت رسید تاییدیه و پرینت اون

سوالات متداول

همونطور که در این مقاله توضیح داده شد تاییدیه تحصیلی نشون دهنده مدارک تحصیلی مقطع قبلی داوطلباست که ارائه اون برای ثبت نام در مقطع جدید لازمه .

داوطلبان به دو صورت حضوری و اینترنتی می تونن این رسید رو دریافت کنن که توضیحات بیشتر در این مقاله داده شده .

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط