خدمات پستی - پست پیشتاز - رهگیری مرسولات پستی
استفاده از پست و خدمات پستی از قدیم بوده است و بسیار هم محبوب بوده و همیشه برای پست کردن کالا ها و نامه های مختلفی استفاده می شود، امروزه هم استفاده از پست بسیار بیشتر شده است چرا که فروشگاه های اینترنتی به صورت لحظه ای از خدمات پستی استفاده می کنند، در این مقاله می خواهیم بیشتر درباره خدمات پستی همراه هوشمند به شما توضیحات ارائه دهیم تا شما بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و اگر نیاز به این موارد دارید بتوانید با آگاهی بیشتر درباره آن آشنا شوید.
فهرست محتوا خدمات پستی

سامانه ارسال سریع کالا از طریق پست

در روزهایی که همه درگیر خطرات احتمالی ویروس کرونا هستند با همراه هوشمند بمنظور جلوگیری و کمک به افراد برای ارسال مرسولات خود به سراسر نقاط ایران و جهان، این خدمات را کاملا پیشرفته و با امکانات عالی برای عموم ارائه می دهد.
ارسال سریع و مطمئن

شرح خدمات پستی

در واقع پست یک سری خدمات جانبی هم دارد و یا انواع مختلفی هم از پست وجود دارد با هزینه های مختلفی ارائه می شود که هر کدام از این نوع ها می تواند کارایی خاص خود را داشته باشد، باید توجه داشته باشید که شما چه نوع کالایی را می خواهید پست کنید و یا این پست به صورت داخل کشور می خواهد انجام شود یا خیر.

در این بخش به ۲ نوع اصلی پست می پردازیم تا شما بتوانید آن ها را بشناسید و با آن ها آشنا شوید.

پست داخلی

رایج ترین نوع پست، در واقع پست داخلی است که شما می توانید با استفاده از این خدمات به صورت داخل کشوری محصولاتی را برای افراد مختلف ارسال کنید که این کالا ها می توانند به اندازه ها و ارزش های مالی متفاوتی باشند.

این نوع پست می تواند برای هر فردی مناسب باشد و در واقع تمامی مرسوله های پستی که شما به نقاط مختلف ایران ارسال می کنید؛ پست های داخلی هزینه بسیار کمتری به نسبت پست خارجی دارد چرا که نیاز به هزینه های جانبی دیگر ندارد.

پست خارجی

پست خارجی برای ارسال محصولات به خارج از کشور استفاده می شود و خدمات متفاوتی به نسبت پست داخلی دارد، توجه داشته باشید که پست خارجی بسیار هزینه بیشتری دارد و زمان ارسال آن هم نسبت به پست داخلی بسیار بیشتر است و باید شما توجه به این مورد داشته باشید.

پست های خارجی اغلب با هواپیما و به صورت هوایی ارسال می شود تا در سریع ترین زمان به دست گیرنده برسد؛ در پست خارجی به صورت پست بین المللی یعنی PDE می تواند کالا ها به کشور های مختلف ارسال شود، این مورد باعث می شود امنیت کالا های ارسالی بسیار بیشتر باشد.

هر دو نوع این پست ها را می توانید در دسترس داشته باشید و به سادگی با استفاده از آن ها کالا های خود را پست کنید.

خدمات و سرویس های مختلف پستی

یک سری خدمات و سرویس های پستی وجود دارد که شما بر حسب شرایط و کالا های خود آن ها را انتخاب کنید و با استفاده از آن ها محصولات را پست کنید؛ در این بخش به صورت مختصر به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

پست پیشتاز

یکی از رایج ترین پست هایی که فروشگاه های اینترنتی هم از آن به صورت رایج از آن استفاده می کنند، پست پیشتاز است، این نوع پست از نظر هزینه ای بسیار صرفه اقتصادی دارد و به صورت استاندارد هم نحوه ارسال آن انجام می شود که اگر مدیر یک فروشگاه هستید می توانید از آن استفاده کنید.

در این روش کالای مورد نظر در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به مقصد می رسد. از ویژگی های این روش می توان به دریافت بارکد های ۱۰ و یا ۲۰ رقمی اشاره کرد که از طریق آن می توان وضعیت ارسال کالا را بررسی نمود.

پست سفارشی

بهترین نوع پست، در واقع پست سفارشی است که شما با استفاده از آن می توانید با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن مرسوله خود را ارسال کنید که از نظر هزینه ای متفاوت است، اما از نظر زمان ارسال هم بسیار متفاوت است و سریع تر برای گیرنده ارسال می شود، این مورد بسیار می تواند به شما کمک کند سریع تر حمل و نقل را توسط پست انجام دهید.

پست عادی

پس عادی قدیمی ترین نوع پستی است که امروزه خیلی کمرنگ شده و کمتر کسی از آن استفاده می کند، این نوع برای ارسال نامه و مطبوعات ارسال می شود، اگر شما می خواهید کالا را با استفاده از پست ارسال کنید، این نوع پست برای شما مناسب نیست.

پست پرداخت در محل cod

این نوع پست برای فروشگاه های اینترنتی بسیار استفاده می شود، در واقع شما اگر می خواهید کالایی را برای مشتریان ارسال کنید که آن ها در محل هزینه آن را پرداخت کنند، شما می توانید از پست cod استفاده کنید که امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی از آن استفاده می کنند.

سرویس یارباکس

ضمانت کالاهایی که شما به این سرویس کالای خود را به مقصد ارسال می کنید یکی از مهمترین اهداف می باشد. به همین دلیل شما می توانید کالاهای ارزشمند خود را هم برای پست به مامورین این شرکت پستی بسپارید. خدمات پستی شرکت به سراسر کشور می باشد، بنابراین شما می توانید هر نوع کالا و بسته پستی تان را به یکی از نمایندگی های این شرکت بسپارید تا برای شما به مقصد ارسال کنند.

چگونه از سرویس پستی استفاده کنیم؟

پست خدمات پست رهگیری مرسولات پستی

یکی از مشکلاتی که افراد دارند و نمی توانند کالا های خود را پست کنند این است که نمی توانند از سرویس های پستی استفاده کنند و همین مورد باعث می شود که در این زمینه سردرگم شوند، اگر ما بخواهیم پیشنهاد کنیم، باید بگوییم که استفاده از خدمات پستی همراه هوشمند می تواند برای شما مناسب ترین گزینه باشد و شما با استفاده از آن می توانید به بهترین شکل به خدمات پستی دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن به بهترین شکل ممکن خدمات پستی را دریافت کنید.

چگونه مرسوله پستی خود را ارسال کنم؟

ورود به همراه هوشمند

پس از ورود به سامانه، شماره همراه را وارد نمایید، سپس به گوشی شما یک کد تایید ارسال می شود. پس از وارد کردن کد تایید شما امکان دریافت انواع خدمات را دارید.

انتخاب خدمات پست

پس از انتخاب نزدیک ترین دفتر، وارد خدمات پست شوید.

نوع خدمات پستی

با وارد شدن به بخش پستی، خدمات مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

پر کردن فرم های پستی

پس از پرکردن فرم ها، و روند را تا گرفتن تاییده موفقیت آمیز بودن درخواست ادامه دهید.

پرداخت آنلاین

مبلغ تعیین شده را پرداخت نمایید

پیگیری

درهمراه هوشمند می توانید مرسوله پستی خود را تا رسیدن به مقصد رهگیری کنید، اطلاعات مربوط به جا به جایی بسته را بصورت لحظه ای ثبت می کند، در پستکس می توانید وارد قسمت رهگیری مرسوله شوید و با وارد کردن کد رهگیری مرسوله، شماره سفارش و یا شماره موبایل از وضعیت مرسوله مطلع شوید.

سوالات متداول

یکی از مزیت‌های ارسال بسته پستی از طریق همراه هوشمند کلیه مرسولات دارای پوشش بیمه‌ ای می‌باشند و مشتری با خیالی راحت می‌تواند بسته پستی خود را به مقصد ارسال کند و در صورت هرگونه آسیب شرکت پاسخگو می باشد

یکی از مزایای این سرویس این است که ارسال محموله با آن محدود به داخل کشور نیست. با این نوع پست امکان ارسال مرسولات به خارج از کشور هم امکان پذیر است. برای مرسولاتی که مقصد آن ها خارج از کشور است زمان رسیدن بسته متفاوت است. اما به طور کلی در تمام سرویس های پست درهمراه هوشمند، پس از رسیدن مرسوله به کشور مورد نظر ، ۷۲ ساعت بعد بسته به شهر مقصد می رسد.

کاربرد هوشمندانه از فناوری های جدید مثل تحلیل داده ها، خودکارسازی و اینترنت فیزیکی در انواع خدمات پستی از جمله رهگیری بسته ها و پست بانک،خواسته ای است محقق شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =